Вибір котушки для лову з човна

Котушки для риболовлі є досить важливою частиною, яка досить масштабно впливає на результат риболовлі. Найчастіше проблема із правильним вибором залежить виключно від професіоналізму. Для новачка вибрати хорошу котушку – досить складне питання, розглянемо деякі моменти, що доводиться враховувати для правильного вибору снасті.

Не важливо, яка снасть застосовується для човна-спінінга або поплавця, всі професіонали радять підбирати котушку окремо, щоб вибрати оптимальний варіант. Потрібно звертати увагу на характеристики снасті, крім цього, не варто забувати про фінансові витрати. Будь-який рибалка скаже, що простіше заощадити на самому вудлищі, але ніколи не можна шкодувати грошей при покупці котушки. Є кілька варіантів. Для лову з човна можна використовувати практично будь-який варіант, все залежить від того, яка риба планується стати трофеєм.

  • Котушка інерційного типу. Цей варіант переважно використовують професіонали.
  • Мультиплікатори використовуються особливо для великої риби.
  • Безінерційний варіант. Застосовується найчастіше, користується особливою популярністю. Підходить для поплавця, з пінінгу, будь-якої іншої снасті. Ці котушки вважаються найшвидшими, щоб не псувати волосінь, бажано вибирати котушку з хорошим гальмом. Крім цього дана котушка призначена для особливо далеких занедбань, інші варіанти для цього не підходять. Саме тому котушка цього типу коштує досить дорого. Не обійшлося і без мінусів-ліску досить часто плутається. Варіанти захисту волосіні: відкритий, закритий наполовину чи повністю. Відкритими користуються рибалки з великим досвідом, цей варіант дозволяє робити особливо довгі закиди. Інші два варіанти підходять новачкам, оскільки робити закидання досить просто.

Виробники

У магазині можна знайти марку котушок з усього світу. Ціна залежить виключно від якості. Оптимальним варіантом вважаються котушки, що виробляються у Японії. Звичайно, вони коштують досить дорого, але це компенсується терміном експлуатації. Крім цього, варто відзначити такі країни, як Китай, Корея, Польща, Франція та Німеччина. Початківцям не рекомендується відразу купувати дорогий варіант, потренуватися можна на найдешевшому варіанті, але краще вибрати середній варіант. Наступний фактор це передавальне число. Простими словами це обороти, що робить шпуля. За цим показником можна розділити котушки на:

  • Тяговий варіант-максимальний показник дорівнює 4.6. Використовується для лову великої риби. Може витримувати сильні навантаження.
  • Універсальний варіант 5.5.
  • Швидкісний перевищує 5.5. Застосовується для проведення з великою швидкістю. Даний варіант має особливу чутливість.
Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *